SI FARA RONALDO REAL MADRID DE NEOPRIT!

Real Madrid a cucerit Supercupa Spaniei pentru a 10-a oară în istoria sa, învingând, joi seară, pe Santiago Bernabeu, cu scorul de 2-0, pe FC Barcelona, în cea de-a doua manşă. Anterior echipa pregătită de Zinedine Zidane s-a impus pe Camp Nou, scor 3-1.

Marco Asensio a deschis scorul după doar patru minute de la începutul partidei retur, în urma unui şut de la aproximativ 30 de metri. După un joc solid al gazdelor, care au lovit şi bara, la mijlocul reprizei, prin şutul trimis de Lucas Vazquez, Karim Benzema a dus scorul la 2-0, în minutul 39, după un şut din apropiere.

FC Barcelona a dat semne de revenire în partea secundă, iar Lionel Messi şi Luis Suarez au trecut fiecare pe lângă gol, dar bara le-a stat în cale amândurora. Spre finalul partidei, Zidane le-a dat ocazia să debuteze lui Theo Hernandez şi Dani Ceballos, care au fost transferaţi în această vară de la Atletico Madrid, respectiv Real Betis.