ADIO,CALIFICARE LA CAMPIONATUL MONDIAL!

Foto frf.ro

Naționala de fotbal a României a pierdut luni seară orice șansă de calificare la Campionatul Mondial din 2018 din Rusia. România a fost învinsă, la Podgorica, de reprezentativa Muntenegrului, scor 0-1, în etapa a 8-a din grupa E a preliminariilor pentru calificarea la Campionatul Mondial 2018.

Golul meciului a fost înscris de Stevan Jovetic în minutul 75, cu o lovitură cu capul. În minutul 30, un alt gol marcat de muntenegreni a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid.

În urma acestui rezultat, naționala României rămâne pe locul 4 în grupa E, cu 9 puncte. Naționala noastră mai are de disputat două meciuri în aceste preliminarii (cu Kazahstan pe 5 octombrie, la Ploiești, și cu Danemarca, pe 8 octombrie, în deplasare), dar obiectivul a fost ratat.