Comunicat | Penitenciarele incep sa intre in colaps

  • Postat în Profesional
  • la 08-06-2017 14:22
  • 648 vizualizări

Unii inca mai cred in calcule optimiste pe hartie si inca nu inteleg ca este nevoie ca deficitul de personal sa fie redus in penitenciare si ca este nevoie de investitii daca vrem ca lucrurile sa se schimbe. O spun si colegii de la Targsor care au tras astazi, prin intermediul lui Adrian Grigoroiu (in imagine, in stanga), presedintele Sindicatului Equitas, un semnal de alarma cu privire la suprasolicitarea personalului si la conditiile dificile de lucru . AICI gasiti comunicatul de presa.

Speram sa ajunga si la urechile cui trebuie. Chiar daca au uitat cu totii brusc de problema penitenciarelor, acu’ ca s-a gasit o solutie pentru detinutii care trebuie, situatia ramane la fel de grava si este nevoie de o interventie serioasa din partea Guvernului. Prin serioasa intelegandu-se mai mult decat declaratii ingrijorate si promisiuni neonorate.

Despre ZTB.ro

ZTB.ro este un agregator românesc de bloguri care colectează și afișează articole din diverse domenii, oferind vizibilitate bloggerilor și o platformă centralizată pentru cititori. Articolele sunt preluate prin feed-uri RSS/Atom și direcționează traficul către blogurile originale.

Articole recente