Ce revenire spectaculoasă. PETROLUL PLOIEȘTI-FCSB 2-2

Disputa dintre FC PETROLUL vs. FCSB s-a terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci în care echipa gazdă a fost condusă cu scorul de 0-2, astfel echipa antrenată de Florin Pârvu ajunge la cinci meciuri fără înfrângere, o victorie şi patru egaluri.

După golurile celor de la FCSB marcate de Damjan Djokovic în minutul 2 şi de Alexandru Băluţă în minutul 49, Petrolul reduce din diferenţă prin brazilianul Jair, din lovitură liberă de la 20 de metri in minutul 70, portarul Ştefan Târnovanu neavând nici o șansă de a apăra. La ultima fază a meciului, fundaşul sud-african Siyabonga Ngezana a avut o intervenţie imprudentă asupra lui Jair în propriul careu şi arbitrul Radu Petrescu a dictat penalty ...