CEVA PUTRED. Stiati ca in TERMOSFERA temperaturile ajung la 2 000 GRADE CELSIUS? Cum rezista navetele la astfel de temperaturi?

  • Postat în Fapt divers
  • la 28-12-2017 08:56
  • 428 vizualizări
CEVA PUTRED. Stiati ca in TERMOSFERA temperaturile ajung la 2 000 GRADE CELSIUS? Cum rezista navetele la astfel de temperaturi?
Imaginea este preluată automat împreună cu articolul de pe Octavpelin'sWeblog

SACCSIV - blog ortodox

Este spatiul atmosferic atit de fierbinte?

Mare parte a propagandei anticrestine e livrata prin intermediul manualelor scolare, unde informatii conflictuale sunt mereu prezente. In toate lucrurile legate de Adevar si Creatie „explicatiile” sunt teribil de amestecate, spre a nu fi sigur de ce vezi si simti, astfel ca vor veni „specialistii” sa spuna ei cum sta treaba. Spre exemplu, calatoriile spatiale ocupa un loc aparte in manualele scolare, iar detalii despre stiinta navigatiei in cosmos sunt explicate pentru a „prinde” pe tanarul nestiutor in mrejele viselor spatiale… Deci avem tiparite detalii multe despre echipamentul de zbor, despre costumul omului in spatiu, despre ce mananca si beau cosmonautii, despre viata in imponderabilitate, etc. etc. Apoi vedem lansarile de rachete efectuate de mai-marii lumii acesteia, cu mult tam-tam si cu multa „stiinta”.

Am gasit intr-un manual scolar de clasa a 10-a (Jacaranda, 2012), o ilustratie ce indica altitudinea si temperatura…

Vezi articol original 650 de cuvinte mai mult


Din categoria:Politica

Despre ZTB.ro

ZTB.ro este un agregator românesc de bloguri care colectează și afișează articole din diverse domenii, oferind vizibilitate bloggerilor și o platformă centralizată pentru cititori. Articolele sunt preluate prin feed-uri RSS/Atom și direcționează traficul către blogurile originale.

Articole recente