Departamentul Comerțului al SUA a anunțat finalizarea acordării unui ajutor de 6,6 miliarde de dolari pentru TSMC, destinat producerii de semiconductori în Arizona.

  • Postat în Mass Media
  • la 16-11-2024 06:14
  • 44 vizualizări

Această asistență face parte dintr-un program de 52,7 miliarde de dolari destinat stimulării producției interne de semiconductori. TSMC a convenit să își majoreze investiția planificată de la 40 de miliarde la 65 de miliarde de dolari și să construiască o a treia fabrică în Arizona până în anul 2030.

Despre ZTB.ro

ZTB.ro este un agregator românesc de bloguri care colectează și afișează articole din diverse domenii, oferind vizibilitate bloggerilor și o platformă centralizată pentru cititori. Articolele sunt preluate prin feed-uri RSS/Atom și direcționează traficul către blogurile originale.

Articole recente