FCSB-PETROLUL PLOIEȘTI 1-1, după un meci horror

Sâmbătă seară, pe stadionul Ghencea, lupii galbeni au remizat în fața campioanei en title, scor 1-1.

Partidă a debutat cu un gol al „amfitrionilor„ , după o eroare gravă de arbitraj și a sistemului VAR.

În minutul 3, Grozav a fost faultat , arbitrul Vidican a lăsat jocul să continuă, mingea ajuns la O.Popescu, acesta a pasat din afara terenului (vezi captura foto), iar Băluță a marcat un eurogol.

*De menționat și faptul că timp de 15 minute de la începutul meciului, o parte dintre suporterii ploieșteni nu au putut să-și susțină favoriții, datorită unui exces de zel și putere a „jandarmilor„ bucureșteni, care nu au ținut cont că în peluza oaspeților sunt copii și femei, au dat cu gaze și bastoane  pe unde au apucat .