IJP PRAHOVA. „Cercetări în cadrul unui dosar penal deschis pentru furt „

  • Postat în Regional
  • la 16-09-2024 18:55
  • 93 vizualizări

La data de 15 septembrie a.c., polițiștii din polițiștii din cadrul Secției nr.1 de Poliție Ploiești au fost sesizați de către un bărbat din municipiul București cu privire la faptul că la data de 14 septembrie, i-ar fi fost sustrase bunuri din interiorul terasei pe care o administrează în municipiu.

În baza sesizării, Polițiștii s-au deplasat la fața locului, din primele verificări reieșind faptul că cele sesizate se confirmă, fiind sustrase mai multe sticle cu băuturi răcoritoare în valoare de 400 de lei.

În urma investigațiilor și cercetărilor efectuate, polițiștii au identificat și depistat persoana bănuită de comiterea faptei, ca fiind un bărbat de 38 de ani, din municipiul Ploiești care a achitat în totalitate prejudiciul cauzat.

În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.

Foto ilustrativ


Despre ZTB.ro

ZTB.ro este un agregator românesc de bloguri care colectează și afișează articole din diverse domenii, oferind vizibilitate bloggerilor și o platformă centralizată pentru cititori. Articolele sunt preluate prin feed-uri RSS/Atom și direcționează traficul către blogurile originale.

Articole recente