Înfrângere în fața „yankeiilor „.. MFC YANKEII-MFC X-TEAM PLOIEȘTI 3-1

Luni seară, pe terenul 2 al Bazei Sportive” Kiru Sport „, MFC X-TEAM PLOIEȘTI a întâlnit în „deplasare „, în etapa a 23 a din Liga B Minifotbal-Prahova, echipa „gazdă „, lidera la zi... MFC YANKEII.Prima repriză a aparținut „yankeiilor „, care au intrat la pauză cu un sec 3-0, toate goluriile fiind marcate datorită greșelilor jucătorilor adverși.În mitanul secund, elevii lui Remus Simion au intrat cu mai mult curaj în teren, au dominat și au avut ocazii.Din nefericire, au marcat un singur gol înainte cu 5 minute de fluierul final.Președintele cu piciorul în ghips.La meci a participat și Președintele celor de la MFC X-TEAM PLOIEȘTI (Antonio Gheorghe), acesta având piciorul în ghips în urma unei rupturi de menisc.Etapa viitoare, MFC X-TEAM PLOIEȘTI va juca „acasă „cu MFC SAN ŞIRO.MFC X-TEAM PLOIEȘTI :1. STAICU �