Înfrângere nemeritată pe Arena Națională. FCSB-PETROLUL PLOIEȘTI 1 -0

Petrolul s-a întors fără puncte din Capitală și, după cea de-a treia înfrângere consecutivă, și-a luat definitiv gândul de la play-off, rămânând, acum, să-și adune energiile pentru lupta infernală din play-out. FCSB s-a impus la limită, scor 1-0, raportul oficial de arbitraj consemnând autogolul lui Vali Țicu, din primul minut al reprizei secunde.

La capătul unui meci încrâncenat, trupa lui Florin Pîrvu a trebuit să se recunoască învinsă, iar în ultima etapă a sezonului regulat va privi doar de la distanță disputa pentru un loc în play-off. Pe „Arena Națională”, spectacol a fost în primul rând în tribune, acolo unde galeria „lupilor” a fost la înălțime, și la propriu, și la figurat, și mai puțin pe teren, cele două combatante fiind destul de „zgârcite” în a oferi faze de poartă.

FCSB-ul a făcut-o în finalul primei reprize, atunci când Zima (44) a intervenit magistral la lovitu...