LIGA 1 • BRAŞOV - OŢELUL 3-2

Oţelul a mers sub Tîmpa cu moralul scăzut, după ruşinea din Cupa României, suferită joi în faţa Petrolului, cînd a pierdut la scor de neprezentare, iar în ziua meciului l-a pierdut şi pe antrenorul Petre Grigoraş, din cauza unor probleme cardiace.Cu gîndul la tehnician, gălăţenii au deschis scorul după doar 90 de secunde! Sîrghi a profitat de o eroare a lui Munteanu şi l-a învins pe Mutu. Braşovenii au replicat tăios, iar Buga a fructificat centrarea lui Velayos şi în minutul 10 egalitatea era restabilită.Oaspeţii n-au cedat şi Filip a marcat după o pasă excelentă a lui Stromajer, iar braşovenii s-au văzut din nou nevoiţi să alerge după egalare. Aceasta a venit în minutul 41, cînd Păun a executat bine o lovitură liberă şi Machado l-a învins pe Grahovac.Fostul dinamovist şi-a trecut numele şi pe lista marcatorilor, după ce a punctat în prelungirile primei părţi, aducînd-o în premieră în avantaj pe Braşov. 3-2, la capătul unei rep...