SIMONA HALEP A ABANDONAT PARTIDA DECISIVA DIN SFERTURI DE LA TURNEUL WTA WASHIGTON,CU RUSOAICA EKATERINA MAKAROVA!

Simona Halep locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1, a abandonat, vineri, la scorul de 6-2, 3-6, 0-1, după 68 de minute, meciul cu rusoaica Ekaterina Makarova

Simona Halep locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1, a abandonat, vineri, la scorul de 6-2, 3-6, 0-1, după 68 de minute, meciul cu rusoaica Ekaterina Makarova, locul 58 WTA şi cap de serie numărul 7, din sferturile de finală ale Citi Open, tuneu de categorie WTA International.

Halep a început bine meciul cu Makaraova, a controlat autoritar primul set, pe care putea să-l câştige chiar mai clar. Evoluţia ei în această parte a întâlnirii de vineri a fost superioară celei din aceeaşi parte a partidei cu Mariana Duque-Marino, din ziua precedentă. Totuşi Halep nu a impresionat în mod deosebit, dar a servit mai bine, a alergat mai bine şi a făcut mai puţine greşeli. Makarova a început slab, a comis mult erori şi s-a văzut c...