“Trofeul Dexi”, la tenis de câmp, o competiție reușită

Organizat recent de Asociația Sportivă Tenis Club Sun din Alba Iulia, “Trofeul Dexi” la tenis de câmp s-a dovedit o reușită, reunind jucători din țară, dar și din județul Alba. Derulată la categoriile de vârstă 10 ani, 12 ani și 18 ani, masculin și feminin, competiția este una de categoria întâi și cuprinsă în calendarul Federației Române de Tenis.
Astfel, la categoria 10 ani, fete, s-a impus Silitra Ingrid (CSM Galați), care a învins-o în finală pe Miruna Muntean (TC Sun Alba Iulia) ocupanta locului secund, cu scorul de 4-1, 4-2, pe locul al treilea situându-se Iasmina Filip (CS Dyadora Timișoara) și Maria Popa (TC AS Pitești). La categoria 10 ani băieți favoritul nr. 2, David Ferent (ACS Monaco) a obținut prima poziție, după ce a trecut de favoritul nr. 1, Rareș Ștefan Grigore (CSM București), cu scorul de 3-5, 4-2, 10-7. Mircea Plopeanu (TC Sun Alba Iulia) și Raul Condrea (ACS A&A Tenis) au obținut locul...