• programul meciurilor fotbal liga a- IV-a ,Etapa a III a Duminică 22.08.2010 302

          Steaua Dumbrăveni - Bucovina Rădăuţi Zimbrul Siret - Rapid CFR Suceava II Bucovina Frătăuţii Noi - CSM Rarăul Câmpulung Moldovenesc Florconstruct  Pătrăuţi - Danalis ZvorişteaMinerul Iacobeni - Sporting SuceavaCS Gura Humorului - Foresta Moldoviţa FC Marginea - Unirea BoroaiaViitorul Liteni - Dorna Vatra Dornei Voinţa Stroieşti - CS Foresta Mălini

    Citește mai departe
  • Programerea turului de campionat al seriei a- II-a din liga -IV-a judetul Suceva editia 2010- 2011 298

       .         Etapa I  Duminică 22.08.2010 ora 13:00   Spicul Moara – Victoria Păltinoasa Moldova Drăguşeni – Şomuzul Preuteşti AS Şomuzul Fălticeni – Inter Capu Câmpului Foresta Râşca – Sporting Buneşti Viitorul Vereşti – STĂ Avântul Baia – Progresul Salcea Fulgerul Ciprian Porumbescu – Recolta Fântânele  Etapa a II a Duminică 29.08.2010 ora 13:00

    Citește mai departe
  • Programerea turului de campionat al seriei I in liga -IV-a judetul Suceva seria I, editia 2010- 2011 297

       .    Etapa I        Duminică 22.08.2010 ora 13:00    Progresul Frătăuţii Vechi –  Locomotiva Dorneşti Bradul Putna – Avântul Grămeşti  Stejarul Cajvana – Flacăra Vicovul de Jos Unirea Horodnic  – Viitorul Adâncata Bucovina Calafindeşti – Ştiinţa Mitoc Mitocu Dragomirnei Bucovina Şerbăuţi – Avântul Volovăţ   Etapa a II a       Duminică 29.08.2010 ora 13:00   Locomotiva Dorneşti – Avântul Volovăţ Ştiinţa Mitoc Mitocu Dragomirnei –

    Citește mai departe
  • Rezultatele meciurilor si 15 august alei etapei a II-a din Liga a IV-a , Fotbal Suceava 298

    .    Rarăul C-lung Moldovenesc – Zimbrul Siret 2-1Unirea Boroaia – CS Gura Humorului 1 –4 Dorna Vatra Dornei – FC Marginea 4 – 0  Foresta Mălini – Viitorul Liteni 4 – 2  Bucovina Rădăuţi – Voinţa Stroieşti 5-2 Rapid II Mihoveni – Steaua Dumbrăveni 4– 2 Danalis Zvoriştea – Bucovina Frătăuţii Noi 1 – 3 Minerul Iacobeni – Florconstruct Pătrăuţi 1 – 0 Sporting Suceava – Foresta Moldoviţa 3 – 3 

    Citește mai departe
  • Programul meciurilor din campionatul Ligii a IV-a Jud Suceava sevonul 2010-2011 290

    Ediţia de campionat 2010-2011 a Ligii a IV-a va debuta pe data de 8 august, urmând ca sezonul de toamnă să se încheie în ultima duminică a lunii noiembrie. La startul competiţiei vor lua parte, în premieră, 18 formaţii, cu două mai mult decât până acum. Astfel, în condiţiile în care Foresta Mălini a promovat în eşalonul trei, iar FC Pojorâta, Steaua Dumbrăveni şi Releul Mihoveni au retrogradat în Liga a V-a, tabloul Ligii a IV-a a fost completat cu nou promovatele Bucovina Frătăuţii Noi, Voinţa Stroieşti, Zimbrul Siret şi Arinul Dorna Arini, dar şi cu CS Gura Humorului şi Rarăul Câmpulung Moldovenesc, formaţii considerate retrogradate din Liga a III-a. Din cauză că nu şi-au îndeplinit baremul în sezonul recent încheiat, humorenii şi câmpulungenii vor începe însă campionatul cu un deficit de 15 şi respectiv 23 de puncte! În ceea ce priveşte nou promovatele, numai arena unei singure formaţii, este vorba de Zimbrul Siret, întruneşte condiţiile necesare pentru a găzd

    Citește mai departe
  • Clasamentele finale in editaia de fotbal 2009-2010 in divizia IV , respectiv divizia a -V-a judetul Suceva 314

    Clasamentul – Liga a IV-a 1. Foresta Mălini 30 25 2 3 104-34 77p 2. Cetatea II Arbore 30 18 6 6 76-27 60p 3. Danalis Zvoriştea 30 17 3 10 63-39 54p 4. Dorna Vatra Dornei 30 15 7 8 81-52 52p 5. Viitorul Liteni 30 14 5 11 61-54 47p 6. Foresta Moldoviţa 30 14 4 12 60-59 46p 7. CN Nicu Gane Fălticeni 30 14 3 13 53-51 45p 8. Avântul Frasin 30 14 2 14 59-58 44p 9. FC Marginea 30 12 6 12 52-65 42p 10. Minerul Iacobeni

    Citește mai departe
  • Programul meciurilor din campionatul Ligii a IV-a Jud Suceava din 23 mai 2010 Etapa a XXVIII a 322

    Duminica 23 mai 2010 ora 11:00 - 13:00 se va disputa etapa a XXVIII-a campionatul Ligii a IV-a Jud Suceava iata si programul meciurilor: Steaua Dumbrăveni - Cetatea II Suceava Avântul Frasin - Danalis Zvoriştea Dorna Vatra Dornei - Foresta Moldoviţa Unirea Boroaia - Bucovina Rădăuţi Releul Mihoveni - C.N Nicu Gane Fălticeni Minerul Iacobeni - Florconstruct Pătrăuţi F.C Pojorâta - Viitorul Liteni

    Citește mai departe
  • Programul meciurilor din campionatul Ligii a IV-a Jud Suceava din 16 mai 2010 Etapa a XXVII a 315

    Duminica 16 mai 2010 ora 11:00 - 13:00 se va disputa etapa a XXVII-a campionatul Ligii a IV-a Jud Suceava iata si programul meciurilor: Foresta Moldoviţa - Avântul Frasin Bucovina Rădăuţi - Dorna Vatra Dornei Florconstruct Pătrăuţi - Releul Mihoveni Viitorul Liteni - Minerul Iacobeni Foresta Mălini - F.C Pojorâta Cetatea II Suceava - F.C Marginea Danalis Zvoriştea - Steaua Dumbrăveni

    Citește mai departe
  • Rezultate meciuri disputate duminica 9 mai Fotbal Liga a V-a - Seria IV etapa XVIII 325

    Vânătorul Dorna Candrenilor – Bistriţa Broşteni 2-1 Bistriţa Aurie Cârlibaba – Rarăul Câmpulung Moldovenesc 1-6 Arinul Dorna Arini – Larix Dornişoara 9-2 Călimani Şaru Dornei – Turboforest Poiana Stampei 2-6 Suhardul Ciocăneşti – CS Gura Humorului 4-3 Călimănelul Panaci – Forestierul Frumosu 4-1

    Citește mai departe
  • Rezultate meciuri disputate duminica 9 mai Fotbal Liga a V-a - Seria III etapa XVIII 315

    Moldova Drăguşeni – Progresul Ilişeşti 10-5 Şomuzul Preuteşti – Fulgerul Ciprian Porumbescu 3-1 Rapid II Suceava – Avântul Baia 6-1 Voinţa Stroieşti – Foresta Râşca 3-0 (neprezentare) Spicul Moara – Inter Capu Câmpului 2-7 Sporting Buneşti – Victoria Păltinoasa 3-1 .

    Citește mai departe