O nouă performanţă pentru tenismenul David Manu (TC SUN Alba Iulia), bronz la dublu, la naţionalele de tenis Under 12

La recentul Campionat Naţional Individual de iarnă, la categoria 12 ani, tenismenul albaiulian David Manu (TC Sun Alba Iulia) a reuşit o nouă performanţă notabilă, cucerid medalia de bronz, la dublu şi clasându-se în primii 8 jucători la simplu, la o categorie de vârstă superioară, talentatul jucător având numai 11 ani.Competiţia de tenis de câmp s-a desfăşurat în Cadrul Centrului Naţional de Tenis din Bucureşti, iar clubul TC SUN Alba Iulia a fost reprezentat de către David Manu. În proba de dublu, sportivul din Cetatea Marii Uniri a jucat alături de Dario Ciobotaru (Dinamo Bucureşti), terminând pe ultima treaptă a podiumului, după ce s-a câştigat întâlnirea decisivă împotriva duetului Bryan Baltă (Carpaţi Sinaia) şi Andrei Voican (CS Târgovişte), scor 6-3, 4-6, 12-10
*Talent precoce
David a început tenisul de la vârsta de 4 ani şi jumătate la clubul TC Sun din Alba Iulia, iar la 7 ani a câştigat primul ...