Partidele parlamentare, cu excepția AUR , nu au reacționat față de adoptarea steagului municipiului Sfântu Gheorghe în care sunt excluse simbolurile românești

  • Postat în Fapt divers
  • la 15-09-2021 07:14
  • 204 vizualizări
Partidele parlamentare, cu excepția AUR , nu au reacționat față de adoptarea steagului municipiului Sfântu Gheorghe în care sunt excluse simbolurile românești
Imaginea este preluată automat împreună cu articolul de pe Octavpelin'sWeblog

CER SI PAMANT ROMANESC

În forma actuală,proiectul de steag al municipiului are un exclusiv caracter etnic maghiar, impus prin puterea majorităţii locale controlată de UDMR, cu excluderea simbolurilor românității, transmite60m.ro.

La mai bine de o lună de când steagul secuiesc al municipiului Sfântu Gheorghe a fostadoptat prin Hotărâre de Guvern, organizațiile locale ale PSD și PNL nu au avut nicio reacție publică în apărarea comunității de români din municipiul reședință de județ, scrie deputatulromân Dan Tanasă pe blogul său https://www.dantanasa.ro.

Deși susțin că sunt partide românești, nici PSD Covasna și nici PNL Covasna nu au reacționat public față de adoptarea steagului secuiesc al municipiului Sfântu Gheorghe.

Atât liberalul Olimpiu Floroian, liderul PNL Covasna, cât și social-democratul Gheorghe Marin, liderul PSD Covasna, au tăcut complice în acest caz și nu au avut nicio reacție publică în apărarea românilor, dovedind încă odată complicitatea tacită a acestora cu UDMR, împotriva intereselor românilor.

Alianța…

Vezi articolul original 452 de cuvinte mai mult

Despre ZTB.ro

ZTB.ro este un agregator românesc de bloguri care colectează și afișează articole din diverse domenii, oferind vizibilitate bloggerilor și o platformă centralizată pentru cititori. Articolele sunt preluate prin feed-uri RSS/Atom și direcționează traficul către blogurile originale.

Articole recente