Petrolul - Astra

Prima mansa a semifinalei Cupei Romaniei dintre Petrolul Ploiesti si Astra Giurgiu se va disputa miercuri, de la ora 20:30. Partida va fi transmisa de Pro TV.          Petrolul are sanse mari de a duce trofeul pentru a doua oara consecutiv la Ploiesti. Aceasta nu a inceput prea bine anul 2014. Este adevarat, ploiestenii nu au suferit nicio infrangere, castigand insa doar o data, remizand in nu mai putin de 4 partide. In urma atator remize, suporterii par deja sa-si fi pierdut rabdarea si sa-l apostrofeze pe Razvan Lucescu. Un rezultat de egalitate s-a inregistrat si in partida din sferturile Cupei Romaniei, cu FC Vaslui, 2-2, Hoban egaland in prelungirile partidei. Petrolul s-a dezlantuit insa in extra-time, unde a marcat doua goluri, fara sa primeasca vreunul. Acelasi Hoban si-a exprimat dorinta ca echipa sa sa castige acest meci cu Astra fara sa primeasca gol. Sigur, aceasta banuim ca este dorinta intregii formatii. Jucatorul Ploiestiului a pr...