Porto - Benfica

In prima mansa a celei de-a doua semifinale din Cupa Portugaliei, Porto o va intalni pe teren propriu pe Benfica. Partida va incepe miercuri, la ora 23:00.          Porto a invins-o cu greu in urma cu 3 zile pe Belenenses pe teren propriu, cu 1-0. Scorul a fost deschis abia in minutul 79, desi ,,dragonii’’ au evoluat timp de o repriza in superioritate numerica. Sigur, intrucatva este de inteles aceasta greutate in a castiga, dat fiind faptul ca formatia portugheza s-a deplasat in Italia joia trecuta, pentru a sustine partida cu Napoli din Europa League. In ceea ce priveste Cupa Portugaliei, ,,dragonii’’ au trecut in sferturi pe teren propriu de Estoril, scor 2-1, dupa ce oaspetii deschisesera scorul. Va fi prima partida din aceasta competitie a lui Luis Castro, tehnician venit de la echipa a doua, care a preluat-o pe FC Porto la inceputul lunii. Antrenorul lui Porto doreste sa castige meciul cu Benfica la mai mult de un gol diferenta, pe...