• Postat în Sport
  • la 07-02-2015 20:28
  • de E B
  • 288 vizualizări
Primele rezzultate, destul de ciudate:Țara Galilor - Anglia 16-23Italia - Irlanda 3- 26Franța - Scoția 15-8Țineți seama de faptul că Țara Galilor era echipa pe val din ultimele ediții ale T6, că Scoția era rușinea absolută  din utlimii cinci-șase ani, reușind chiar să se lipească de ceva Linguri de Lemn în condițiile în care există o Italie pe-acolo, că Anglia și Irlanda veneau tare, iar Franța naviga undeva pe la mijlocul clasamentului.Galezii au început bine partida de pe prorpiul teren și aveau 10-0 după primele minute. Englezii s-au ținut însă bine, a dat un eseu, au redus din diferență, apoi în repriza a doua a ținut de un 18-16 pentru ei, în ciuda atacurilor disperate galeze, au mai punctat o dată pentru scorul final de 16-23. La sfîrșit. se vedea pe chipul jucătorilot gazdă că pur și simplu nu pricep cum au putut scăpa victoria printre degete după ce meciul începuse atît de bine.Italia a mers ca de ocicei prost, la fe lcum prost est...