Articole postate de Partizan Crivăţ

• Start bun de sezon pentru Partizan Crivat... 226

Dupa victoria obtinuta in prima etapa in deplasarea de la Spantov , Partizan Crivat a reusit sa adune inca 3 puncte in meciul de acasa cu Fortuna Tamadau castigand fara emotii cu 6-0 o partida controlata de la un capat la altul .

Citește mai departe
  • Bate Crivăţul de stinge Lumina !(Partizan Crivăţ - Lumina Frumusani 5-3) 237

Aflate la egalitate de puncte inaintea acestui meci , cele doua echipe promiteau un meci de calitate in etapa a 13-a a seriei A .Meciul a fost unul placut, spectaculos cu 8 goluri frumoase si multe faze de fotbal de calitate.Echipa oaspete a inceput destul de bine si a reusit sa reziste aproape o jumatate de ora fara gol primit.Crivatul a dominat si a reusit sa marcheze de trei ori in prima

• Fara surprize la Crivăţ (Partizan Crivăţ - Avantul Luica 4-3) 260

Ultima etapa a adus pe terenul din Crivat echipa de la Luica.Meciul a fost unul placut dominat de la un capat la altul  de echipa noastra , Partizan Crivăţ ,care a reusit sa deschida scorul inca din primul minut in urma unei lovituri libere de la 20 de metri trimise de Adi in vinclul .Dominarea Crivatului a continuat si Sami a marcat pentru 2-0 Oaspetii nu prea s-au intalnit cu mingea in prima repriza si fiecare incercare de sut spre poarta a fost insotita de urale puternice de mica galerie venita sa-si sustina favoritii in deplasare .

• Partizan Crivat -Unirea Frasinet 4-1 (4-1 pauza)... 226

Victorie clara obtinuta de Partizan Crivat in meciul de acasa contra echipei din Frasinet.Prima repriza a debutat cu un joc echilibrat in care oaspetii au pus cateva probleme echipei noastre si chiar au deschis scorul dupa un sut frumos din afara careului.Meciul parea unul destul de greu mai ales ca echipa noastra ratase la 0-0 cateva ocazii bune de gol . Cu toate astea am reusit sa egalam repede tot in urma unui sut in forta din afara careului . Dupa golul marcat baietii nostri si-au regasit pofta de joc si au facut spectacol . Crivatul a mai marcat de 3 ori iar scorul final a fost 4-1 . Cu echipa total schimbata fata de anul trecut Partizanul reuseste jocuri bune si se an

• Partizan Crivat- Victoria Lehliu 4-2... 244

In ultima etapa a acestui campionat echipa noastra a reusit o victorie cu emotii contra  formatiei din Lehliu .Chiar daca la pauza am condus cu 2-0 prin golurile lui Adi si Cristi Craciun (Ociu) oaspetii au obtinut egalarea imediat dupa pauza.Bebe a prins un voleu de la 20 de metri la care portarul oaspetilor nu a inteles ce s-a intamplat si s-a facut 3-2 si  Adi a reusit dubla dupa ce a insistat la ominge balbaita de portarul oaspetilor

• Mai tari ca Pietroiu !( Partizan Crivat -Avantul Pietroiu 4-2 / juniori 6-0 ) 232

Campionatul se apropie de final iar locul Crivatului din clasament nu este unul bun. Prinsa in lupta pentru evitarea retrogradării ,echipa noastră a avut meci greu acasă contra echipei Avantul Pietroiu . Aflați cu un loc mai sus in clasament oaspeții au venit hotărâți sa nu piardă.  De la echipa noastra au lipsit mai multi jucatori de baza si am fost nevoiti sa folosim inclusiv cativa juniori . Dan si  Sami s-au descurcat foarte bine si au reusit un meci bun . Meciul a început bine pentru Partizan si golgheterul Robert Bumbacaru a deschis scorul dupa o acțiune personala de toată frumusețea.  Jocul s-a echi

• Una calda , alta rece ( Partizan Crivat - Unirea Manastirea [ 4-2 pe teren ,0-3 la contestatie] la JUNIORI , 2-6 seniori ) 253

Un rezultat extraordinar obtinut de echipa de juniori a Crivatului care a reusit sa invinga categoric cea mai puternica echipa din Calarasi la acest nivel : Unirea Manastirea .Din pacate invinsi pe bune oaspetii au apelat la alte cai si au reusit sa obtina un rezultat de 3-0 datorat unor nereguli de organizare .Ramanem cu amintirea unei lectii de fotbal predate "profesorilor" de la echipa de juniori AS Unirea Manastirea si cu jocul super bun facut de Partizan Crivat - Juniori

• Partizan Crivat - Steaua Radovanu 2-2 seniori (5-2 juniori) 250

Echipa noastra a reusit sa obtina doar un punct in meciul de acasa , primul din acest retur disputat pe propriul teren , incheind la egalitate 2-2 contra echipei din Radovanu.Scorul a fost 0-1 la pauza dupa o greseala mare in apararea noastra . In a doua repriza oaspetii au mai marcat o data iar echipa noastra a reusit 2 goluri  pe final , ambele  marcate de Robert Bumbacaru in minutele 80 si 88

• Meci amical : Partizan Crivat - Argesul Hotarele 3-1 (1-0) 245

Sambata 28 februarie 2015 echipa noastra a sustinut un meci amical impotriva echipei din Divizia D - Giurgiu : Argesul Hotarele . Meciul a fost unul placut in care au fost testati cativa jucatori noi . Pe fiecare post echipa a testat mai multi jucatori urmand in zilele urmatoare sa se ia decizia daca acestia vor fi legitimati sau nu .Cu toate ca meciul a fost unul in afara competitiei si nu a stiut multa lume cand va avea loc asistenta a fost numeroasa semn ca spectatorii din Crivat abia asteapta inceperea returului.Echipa noastra s-a impus cu 3-1 ( 1-0 la pauza ) cu 2 goluri reusite de Adi si 1 penalty transformat de Robert .Sambata incepe returul cu meci acasa impotriva echipei din Radovanu !