VIDEO /Când fotbalul este nedrept! Petrolul Ploiești - Dinamo Zagreb 1-3

Petrolul a pierdut, prima manşă din play-off-ul Ligii Europa, scor 1-3, iar calificarea în grupe pare doar un vis frumos. În minutul 27, Adi Mutu comite henţ în careu, iar Cop transformă lovitura de pedeapsa, cu uşurinţă. Înainte de pauză, Toto Tamuz restabileşte egalitatea, după ce a driblat 3 adversari, în drumul spre poarta adversă.În repriza secundă, “lupii galbeni” au căutat golul victoriei, dar fără succes pe tabela de marcaj. Mutu a fost cel mai periculos om al Petrolului, însă cei care au marcat au fost tot croaţii. Cu zece minute înainte de final, Cop realizează dubla. Scorul final a fost stabilit la ultima fază a meciului, dupa ce Geraldo a fost eliminat cu ușurintă. Machado l-a învins pe Pecanha din lovitură liberă.