VIDEO / Petrolul Ploiești este noul lider din Liga I! CS U Craiova - Petrolul 0-2

Petrolul s-a impus cu 2-0 în partida de la Craiova, prin golurile înscrise în partea secundă de Albin și Tamuz, la chiar ultimul joc oficial pe arena ”Ion Oblemenco”, care urmează să fie dărâmată.  Cu șansa de a reveni pe primul loc al clasamentului în cazul unei victorii, lupii au intrat determinați în meciul de duminică seară contra oltenilor, aflați la ultima reprezentație pe bătrânul ”Ion Oblemenco”. Cu 4 schimbări în formula de start față de jocul cu Dinamo Zagreb, Marinescu, Albin, Mustivar și Astafei, Petrolul a început bine, Fanchone ratând prima oportunitate a partidei, după o ”bombă” peste poartă de la marginea careului. A fost singura acțiune notabilă a fundașului lateral, care a suferit două faulturi în decurs de doar câteva minute, iar Lucescu s-a văzut obligat să-l schimbe cu Satli la capătul primului sfert de oră. S-a jucat pe contre și găzarii chiar au reușit să înscrie pr...