Lucescu jr. la prima sa victorie pe banca lupilor! Petrolul - Gaz Metan 2-0

La capătul seriei de 6 remize consecutive, lupii au învins sâmbătă seară pe Gaz Metan Mediaș cu 2-0, victorie ce le reface moralul înaintea returului de miercuri cu Astra Giurgiu, din semifinalele Cupei României.Galben-albaștrii aveau doar varianta victoriei în fața unei formații pe care nu reușiseră să o învingă de două sezoane, iar gândul revanșei și cele 6 rezultate de egalitate din ultima perioadă i-au făcut să intre pe teren extrem de motivați. Elevii lui Răzvan Lucescu au preluat inițiativa din start,  și-au împins adversarul în propria jumătate de teren și au încercat să găsească breșe spre poarta lui Pleșca. La una dintre ocazii, Albin a deschis scorul în minutul 36, după ce a reluat din cădere centrarea excelentă a lui Teixeira.Intrați la pauză în avanta...