Petrolul invinge ACS Timisoara si urca pe locul 2! ACS Poli TM - Petrolul Ploiesti 0-3

Petrolul Ploiești a reușit in această seara la Timișoara, cea de-a patra victorie consecutiva in Liga 1 și se instalează pe locul 2 al clasamentului, grație Astrei Giurgiu care a remizat aseară la Mediaș. Dupa succesele înregistrate în ultimele etape contra Mediașului, Năvodarului, respectiv Botoșani astazi a venit randul lui ACS Poli Timișoara să se recunoască învinsă la scor de neprezentare de echipa lui Razvan Lucescu. Găzarii au rezolvat încă din prima repriză soarta partidei, prin dubla reușită de uruguayanul Juan Angel Albin (19' pen, 38') si Geraldo Alves (45'). Timișorenii au început bine partida, dar nu au putut sa mențina tabela intactă decat 20 de minute. La o fază petrecută in careul bănătenilor, atacantul lupilor, Toto Tamuz a fost împins în săritură de Morarjiu...